Autobus snů má jméno LA CHANCHITA

Toto je autobus, na který se vyplatí nasednout. Ukáže vám úžasný život mimo vaši komfortní zónu, ale celou dobu ve skvělém pohodlí. Podívejte se na perfektní myšlenku, jak žít naplno.

„Postav dům, zasaď strom, žij v něm, nezapomeň zplodit syna a vlastni všechno, co tvoji přátelé na facebooku.“ To je píseň, která nám každý den hraje v uších. A je hezká. Ale někdy se vyplatí zastavit a zamyslet. Opravdu chceme, aby takto vypadal scénář našeho života?

Bydlet pohodlně můžeme i bez postaveného domu a zasazeného stromu. Díky vůli, odhodlání a skvělým myšlenkám, kterými nás inspiruje svět, máme možnosti, po kterých můžeme sáhnout.

Toto je jedna z nich: La Chanchita. Někdejší městský autobus značky Mercedes-Benz 911 z roku 1966 vozil lidi v Buenos Aires, později sloužil jako náklaďák a nakonec od roku 2013 funguje pod vedením francouzského lyžaře Manu Fombeur-a jako mobilní dům pro mladé dobrodruhy. Autobus byl na začátku v žalostném stavu. Jeho rekonstrukce do současné podoby domu na kolech trvala 9 měsíců. Podařilo se. Při pohledu na interiér vás ani nenapadne, že se jedná o obyčejný autobus.

La Chanchita – zní, jako krásné španělské jméno. Ale v překladu znamená „malé prase“ a je ukázkou, že bydlet či žít naplno a pohodlně můžeme i jinak. Přestože sám o sobě slouží mladým nespoutaným cestovatelům, kteří si ho mohou pronajmout, a prohánět se končinami Jižní Ameriky (Přes Andy, Kordiliéry až do Ohňové země.), rekonstrukce je inspirací k vytvoření mobilního domu pro mladou rodinu či partu přátel, která má chuť objevovat svět

Autobus je lůžkově vytvořený pro 6 osob (sprcha, WC, elektrika, kamna). V chladném počasí si jeho pasažéři mohou přitopit v peci. Obsahuje dvě nádrže na vodu, které jsou uzpůsobeny tak, aby voda nikdy nezamrzla. Jelikož se nejednou štve horskými průsmyky, bylo třeba zapracovat i na jeho automoto výbavě. Motor v autobuse je z Mercedes-Benz 114. S vybudovaným diferenciálem La Chanchita zdolá díky zadnímu i přednímu náhonu každou překážku a převýšení. Pronájem na jednu noc stojí 200 dolarů.

Latest articles

Similar articles

Subscribe to our newsletter

Instagram