Účinné tipy, jak se správně nalíčit pod brýle

Nalíčit se pod brýle není docela snadné. Nevhodný make-up může způsobit, že vaše oči za dioptrickými brýlemi budou působit mnohem menší nebo mnohem větší, než ve skutečnosti. Ženy, pro které jsou brýle nezbytnost, často zápasí s drobnými nepříjemnostmi, které si ženy bez brýlí sotva uvědomují. Přinášíme vám několik rad a tipů, jak skloubit make-up s brýlemi.

Základem je podklad
Přestože si většina žen pod líčením očí představuje pouze použití očních stínů, linek či řasenky, zapomínat by se nemělo ani na používání podkladového a krycího make-upu.

Myslete zejména na to, že brýle pro korekci dalekozrakosti zvětšují nejen oko, ale také vady jako nerovnost pokožky, drobné vrásky, či kruhy pod očima. Dámy by si měly dávat pozor na vhodnou barvu podkladového make-upu a hustotu korektoru.

Vizážistka Diana Brocková upozorňuje také na časté poškození podkladového líčení. „Dámy, které nenosí brýle stále, ale například jen na čtení nebo řízení, často zapomínají na to, že boční křídla brýlí mohou i při kratším nošení make-up poškodit. Je vhodné, aby si po jejich složení make-up zkontrolovali a případně jej upravili.“

Do dálky nebo ke čtení
Nejčastějším problémem, který ženy s brýlemi řeší, je jak se nalíčit v případě brýlí na krátkozrakost nebo dalekozrakost. Brýle pro léčbu dalekozrakosti oči samotně opticky zvětšují. Vizážistka proto radí vyhýbat se tmavým stínem, dramatickému líčenou a hrubým linkám.

„Lepší je použít jemné barvy očních stínů, někdy postačí i pěkně nanesená řasenka. V případě brýlí zvětšujících oči je vhodné ubrat z intenzity očí a raději se zaměřit na líčení rtů.“

Brýle korigující krátkozrakost naopak oko zmenšují a při líčení je třeba je zvýraznit. Pro toto líčení vizážistka doporučuje důsledněji pracovat se stínováním a využíváním tekutých linek. „Velmi pomáhá i bílá linka použitá na spodním víčku. Ta oko opticky zvětší a rozjasní,“ vysvětluje Diana Brocková.

Nezapomínejte na rám a obočí
Pro správný výsledek je stejně důležité, abyste zohlednili také výběr barvy rámu brýlí. Neměla by se bít s barvami očních stínů, ale naopak se s nimi vzájemně doplňovat. Barvu rámu zahrňte do barevné palety líčení a při výběru stínů hledejte co nejpodobnější odstíny.

Vizážistka upozorňuje i na vzezření obočí. Při nošení brýlí je mimořádně důležité dbát na jeho úpravu a správnou tloušťku. Pokud nosíte brýle pro korekci dalekozrakosti, může zvětšující čočka ještě více zvýraznit přerostlé a neupravené obočí.

Nejnovější články

Další články autora