Které cesty k hladké pokožce jsou nejlepší

Holení ženy absolvují během celého roku, ale zima je ideální pro trvalejší řešení.

Chloupků na jednotlivých částech těla se dnes ženy i muži zbavují různými způsoby. Někomu stačí pomoc finančně nenáročných technik jako jsou žiletka či vosk. Jiní upřednostňují trvalá řešení.

Pokud už teď myslíte na léto a hladkou pokožku, kterou budete chtít svému okolí předvést, možností je také laserová operace. Zde je několik základních způsobů, kterými se v současnosti můžete zbavit chloupků.

Laser je záležitostí zimy
Laserové ošetření se nepřátelí s UV zářením, proto není vhodné absolvovat zákroky pomocí laseru v letních měsících. „Klient by před ošetřením neměl být přibližně čtyři až šest týdnů vystaven přímému slunečnímu záření, velmi důležitá je i důsledná ochrana po ošetření.

Po laserovém zákroku je třeba přibližně měsíc chránit pokožku používáním krému s vysokým ochranným UV faktorem. Pokud bychom těsně po zákroku vystavili ošetřenou část slunečnímu záření, mohlo by dojít k projevům popálení pokožky až tvorbě puchýřů, ke změnám zbarvení pokožky hyperpigmentacím, dokonce ke tvorbě jizev,“ upozorňuje Janka Holešovská, vedoucí lékařka medicínsko-estetického centra Medicor.

Zimní měsíce jsou tedy ideálním obdobím pro absolvování zkrášlujících zákroků pomocí laseru.

„Každému laserovému ošetření by měla předcházet podrobná konzultace s lékařem, který po zhodnocení celkového stavu určí, jaký druh laserového ošetření je pro daného klienta vhodný, a probere s ním výhody i možné komplikace,“ vysvětluje lékařka úvodní kroky před ošetřením.

Laser je vhodný na všechny části těla, ocení jej i ti, kdo se chtějí zbavit ochlupení v oblasti genitálií. Na rozdíl od klasického holení, depilace strojkem nebo voskem, vyřeší takový zákrok váš problém definitivně, je třeba jej však několikrát opakovat.

Dokáže totiž zlikvidovat jen chloupky v takzvané růstové fázi. Na ty, které jsou ve fázi klidu, je třeba si počkat do další procedury. Počet procedur je individuální, někdo potřebuje čtyři, jiný osm opakování.

Epilace probíhá tak, že laserový paprsek pronikne ke kořínku chloupku, reaguje s jeho barvivem a změnou světelného záření na tepelnou energii zahřeje kořínek na extrémně vysokou teplotu a definitivně jej zničí. Světlé nebo šedivé chloupky jsou proto pro laserovou epilaci méně vhodné než tmavé.

Vosk a cukrová pasta
Teplý vosk patří do rukou odbornic z kosmetických salonů, studený si můžeme zakoupit iv obchodní síti. Pokožka se zalepí vrstvou vosku, která se po ztuhnutí odstraní mechanickým tahem spolu s chloupky a včetně kořínků.

Epilace cukrovou pastou se zvykne nazývat také brazilská epilace. Recept pochází již z dob vládnutí Kleopatry. Při výrobě se používá cukrová směs, slunečnicový olej a citrónová šťáva.

Výhodou je lepší přilnavost k vlasu, hmota se více přilepí na chloupky a méně na kůži. Povrchová vrstva pokožky zůstane neporušená a ve srovnání s epilací voskem je tato metoda méně bolestivá.

Na zákrok se vyplatí přijít s delším porostem, aby se mohla hmota na chloupky pevně zachytit. Brazilská depilace je k intimním partiím určitě šetrnější než depilace voskem stejně jako ke zbývajícím částem pokožky.

Depilační krém
Je to jednoduchý, rychlý, i když jemně zapáchající způsob odstranění chloupků. Stačí si vybrat jeden z množství přípravků, které najdeme v každé drogerii, natřít jej na inkriminované místo, počkat pár minut a neestetickou masu odstranit špachtlí.

Krém působí pod povrchem kůže, takže hladké nohy vydrží o něco déle než po holení. Jedná se však o poměrně agresivní látku, která rozpouští vlas, takže u někoho mohou vzniknout podráždění nebo alergické reakce – zejména tehdy, pokud se čerstvě depilovaná pokožka vystaví slunečnímu záření.

Dnešní přípravky jsou však poměrně šetrné a nemusí se je obávat ani člověk s citlivou pokožkou.

Elektrický epilátor
Tajemství epilace elektrickým strojkem se skrývá v rotující hlavici, která zachytí a vytrhne chloupky is kořínky, takže pokožka vydrží hladká několik týdnů. Kdo doufá, že se bude při epilaci usmívat jako ženy z reklam na strojky, bude zklamaný – první zkušenost je bolestivá, ale s dalšími procedurami se budou muka zmenšovat.

Moderní přístroje mají navíc zabudované speciální chladiče a zmírňovače bolesti. Výhodou jsou jednorázové náklady a fakt, že při epilaci není třeba sprchu. Podrážděnou pokožku je však vhodné uklidnit ošetřujícím krémem.

Nejnovější články

Další články autora