Jak na dokonalý make-up ve třech krocích

Chystáte se na setkání s přítelem nebo nápadníkem? Nepřežeňte to s make-upem. Jak dosáhnout efektního, ale zároveň jemného a jednoduchého líčení, vám poradí vizážista značky Dermacol Tomáš Vida, který pro nás nalíčil mladou slovenskou tenistku Rebeccu Šramkovou.

  1. Důraz na oči
    Pamatujte, že méně je v tomto případě více. Příliš velká snaha se někdy nevyplácí. Zejména pokud nechcete působit zmalovaně. Při líčení očí stačí opravdu málo – kombinace tmavého a světlejšího očního stínu.

Nejprve vykreslete záhyb oka hnědou barvou, pohyblivé víčko zase prosvětlete zlatou. Dramatický efekt docílíte pomocí černé linky. Vyzkoušejte fix s tenkým aplikátorem, se kterým je aplikace jednoduchá a precizní.

Nepodceňujte ani úpravu obočí. Pozor, pravidlo přirozenosti platí i při jeho úpravě. Použijte stín s pěnovým aplikátorem, díky kterému bude nanášení barvy precizní a snadné. Při výběru odstínu platí zásada, že by měl být maximálně o stupeň tmavší než barva vašich vlasů.

  1. Přirozené krytí, které vydrží
    Pro perfektní výsledek je důležitá dokonalá pleť. Zejména jde-li o výjimečné události, volte dlouhotrvající make-up s dobrou krycí schopností, který zamaskuje nežádoucí nedokonalosti a zároveň vydrží na svém místě.

Místa, která mají tendenci se rychleji mastit, zapudrujte bílým transparentním pudrem. Jeho výhodou je, že se přizpůsobí barvě make-upu. Na závěr použijte bronzer a rozjasňovač.

  1. Půvabné rty: trvanlivá barva
    Pokud se nechcete během celého večera kontrolovat v zrcadle, vsaďte na jistotu a použijte dlouhotrvající barvu na rty, která je zároveň hydratuje.

Pokud preferujete matnou verzi rtěnky, jako podklad použijte transparentní konturovací tužku. Vytvoří neviditelnou a dlouhotrvající linii zabraňující rozpíjení.

Některé druhy obsahují také kyselinu hyaluronovou, která vyplňuje jemné vrásky v okolí rtů. Následně naneste rtěnku.

Nejnovější články

Další články autora