Sedm kosmetických nutností pro pleť v zimě

Člověk může mít ze všech kosmetických doporučení pořádný chaos. Naše pleť, vlasy, zuby a tělo jsou náročné na údržbu as věkem se jejich požadavky zvyšují. Ignorace jejich potřeb znamená zrychlení stárnutí a vzhledu.

Nemusíte mít doma obrovskou zásobu líčidel. Důležitější jsou základní kosmetické přípravky, které vám pomohou udržovat zdravý a mladistvý vzhled každé části těla i bez spousty make-upu.

Vsaďte na ověřené produkty a kvalitu a vytvořte si „kolekci“ vlastní kosmetické péče, na kterou se můžete za každých okolností spolehnout.

  1. Hydratační krém
    Pokud nemáte extrémně mastnou pleť, v zimě můžete klidně zapomenout na matující pudr, ale také univerzální BB krémy či příliš lehké přípravky se spoustou vody v obsahu. I když nabízejí řadu benefitů, v zimě nehydratují správným způsobem.

Zima vyžaduje akutní hydrataci. Zevnitř i navenek, na těle i na tváři. Šupinatá pokožka sice láká k odlupování nežádoucích vrstev kůže, ale vaší pleti nepomůže. Místo jejího dráždění spíše sáhněte po kosmetických přípravcích obsahujících vitamíny a složky potřebné pro výživu pleti.

Lehké krémy v zimě odložte a raději investujte do těch s hutnější konzistencí. Svou kosmetiku byste měli přizpůsobit typu pleti a také místu, kde žijete. Aby si pleť udržela vlhkost celý den, potřebuje víc tuků.

Používejte krémy bohaté na rostlinné oleje, například olivový, mandlový, sezamový či pampeliškový.

  1. Využívejte nástroje
    Možná i vy patříte k těm, kteří se při aplikaci make-upu spoléhají v první řadě na své ruce a zejména prsty. Ale na suché pleti v zimě si takovýmto způsobem spíše uškodíte. Prsty neaplikujete přípravky dost pečlivě na to, aby vypadaly dokonale a na pleť správně sedly.

Pomozte si štětci či houbičkami. Výsledek bude celistvější. Přípravky nanášejte krátkými tahy nebo je do pleti „zaklepejte“. A nezapomeňte na jejich pravidelné mytí, abyste se v nich vyhnuli množení bakterií.

  1. Voděodolná řasenka
    Vítr, déšť, sníh…to vše může způsobit, že se vaše původně objemné řasy nebo dokonale nanesená oční linka promění v machuli pod okem nebo v okolí očních koutků. Spolehlivá řasenka odolná vůči vodě je proto k nezaplacení.
  2. Více krémovosti
    V zimě na konzistenci opravdu záleží. Výkyvy počasí dokážou na původně perfektním make-upu nadělat škody a tak je lepší využívat produkty, které jsou trvanlivější. K tomu poslouží zejména jejich krémová, hustá konzistence opět se spoustou přírodních olejů.

Mezi krémovými produkty ve vaší kosmetické taštičce by měla být rtěnka, která není matující, ale spíše hydratační či barva na tváře a oční stíny. Kromě toho používejte v zimě raději zemité krémové odstíny jako béžová, meruňková či karamelová.

Zima vám líce zbarví dočervena i sama, nemusíte jim barvu přidávat doma, konečný efekt by tak mohl být spíše rušivý. Máte-li přece jen potřebu použít pudr, nanášejte jej střídmě, jen na místa, kde je to nutné, aby pleť v zimě neztratila přirozený jas.

  1. Odličovací mléko
    K rituálům zimní péče o pleť by mělo jednoznačně patřit i odličování pleti večer před spaním. Během spánku pleť nejlépe vstřebává různé výživné látky, pokud je znečištěná, nemůže je přijímat v potřebném rozsahu a dostatečně se regenerovat.

Zejména během zimního období volte šetrnou kosmetiku pro odlíčení. Ideální jsou mléka, která poskytují dostatek hydratace a zároveň jsou k pokožce jemná.

  1. Vyživující sérum
    Výrobci kosmetických produktů se začínají stále častěji zaměřovat na speciální séra. Najděte pro svou pleť to pravé, ideální sérum na přírodní bázi s obsahem kyseliny hyaluronové či vitamínu C nebo výtažků z bylin.

Sérum je koncentrovaná výživa pro vaši pleť, jejíž účinky jsou vidět téměř okamžitě. Můžete jej vmíchat do denního či nočního krému nebo jej nanášet na pleť samostatně jako podkladovou bázi pod krém a make-up.

  1. Šampon a kondicionér na vlasy
    Vlasy jsou v zimě vystaveny teplotním rozdílům a nepříznivým povětrnostním vlivům, proto bývají suché a slabé a často elektrizují. Vybavte svou koupelnu vyživujícím šamponem, maskou na vlasy a bezoplachovým kondicionérem, který na vlasech vytvoří ochranný film.

Pokud máte problém s mastnými vlasy, doporučujeme spíše čiré šampony s obsahem bylinek a neutrálním PH. Určitě si nedávejte kondicionér ke kořínkům. Vybírejte si finální stylingové přípravky, které nezatíží vlasy.

Žádné gely, vosky ani lesky v různých podobách. Jemnějším vlasům jednou za čas dopřejte kúru na bázi přírodních olejů doma nebo v salonu. Vhodný je například arganový, makadamiový nebo olej ze šachora jedlého. Kúry s obsahem keratinu jsou zase vhodné pro pevnější, poréznější a kudrnaté vlasy.

Nejnovější články

Další články autora